Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Голдашівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04329530) був реорганізований і увійшов до складу Бершадської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка села Голдашівка

Село Голдашівка розташовано  в південній частині Бершадського району.

Віддаль від села складає:

• До обласного центру м.Вінниця – 230 км.
  • До районного центру м.Бершадь – 22 км.

Серед красивих дібров та широких ланів розкинулось мальовниче село Голдашівка. Воно лежить в долині невеличкої річки Яланець, яка ніби поділяє село на дві частини.Навколо села пагорби, вкриті красивими лісами, які в роки Великої Вітчизняної війни були притулком для партизанів.

Село Голдашівка виникло у 18 столітті. Існує кілька версій походження назви села: місцеві краєзнавці наполягають на походженні назви села від прізвища легендарного запорізького козака Голдаша – одного із керівників гайдамацького руху на Правобережжі в 60-х роках 18 ст. він входив до загону Гната Голого, що діяв на території Чорного лісу, громив польські маєтки в навколишніх місцинах. Після поразки гайдамацького руху в 1768 році він разом з десятком інших козаків осів на півдорозі між Бершаддю та  Балтою. Першими людьми, якими заселялося село були ті, яких виселяли з інших сіл.

Село розмістилося в долині річки Яланець, що є притокою річки Савранки, на протилежному березі якої лежало село Любашівка, що у 18 столітті було самостійним, а в 1801 році було приписане до села Романівки. В 1852 році за проханням селян село Любашівка було приєднане до Голдашівки. На відстані від району : м.Ольгополя – 17 км та відстані від залізної дороги м.Бершадь – 20 км. Кліматичні умови хороші, землі більшість чорнозем, а на горбах – глинисті і пісчані. Населення складало виключно православні, яких в Голдашівці було 1273, в Любашівці – 524. Всі селяни займались землеробством.

В 1712 році в с.Голдашівка була побудована трикупольна церква, покрита голтою. Ця церква була розібрана в 1893 році, дерево використане для будівництва жител. З 1889 року по 1891 було побудовано дерев”яну церкву на честь Іоанна Предтечі на кошти прихожан. В селі Любашівці в 1702 році також була збудована дерев”яна церква, яку було розібрано в 1802 році.

З 1878 року в Голдашівці була школа грамоти, в 1886 році побудували школу, з 1892 року була церковно-приходська школа. Голдашівка належала панам Любомирським, потом Сабатинам, а від них досталася Опочинським, потім вони продали землю Олійнику, Перляну та Немировському. Село Любашівка належало панам Юревичам, а потом Городенським. Після скасування кріпосного права в 1861 році селяни за викуп одержали невеликі наділи землі.

У квітні 1998 року в селі відкрили Православну церкву Московського патріархату по вулиці Соборна в приміщення медпункту.

З 21 листопада 2003року почалося богослужіння в побудованій Українській греко-католицькій церкві.

Всього в селі Голдашівка є вісім вулиць, 389 дворів, проживає 696 жителів.

Непогано розвинена соціальна інфраструктура.Функціонує загальноосвітня школа 1- 2 ступенів, в якій навчається 53 учня і працює 12 учителів, дитячий садочок „Малятко”, який відвідує  25 діток, будинок культури, сільська бібліотека,фельшерсько-акушерський пункт, відділення зв”язку.Також на території села є чотири торгових точки, де жителі села,не виїзжаючи до райцентру можуть придбати тут все необхідне.

Діє на території села комунальне підприємство „Молочай”.

Гордістю села є привітні, доброзичливі люди, які добросовістно працювали і працюють  на благо процвітання свого села.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *